Göz İçi Akıllı Mercek Türleri

Günümüzde kullanılan Multifocal çok odaklı göz içi akıllı lensler ile aynı anda tüm mesafelerde net bir görüş mümkün olabilmekte. Ameliyat öncesi yapılacak teknik ve tıbbi ölçümler, göz yapısının uygunluğu ve ameliyat sonrasıgörüşünüzdeki beklentilerinize görefarklı yapay göz içi lensler kullanılabilmekte.

1. Monofokal Göz İçi Akıllı Lensler : Uzak mesafe görüş kusurlarının tedavisinde monofokal göz içi akıllı mercekler kullanılabilmekte.

2. Monofokal Torik Göz İçi Akıllı Lensler : Uzak mesafe görüş kusurlarının düzeltilmesinin yanında astigmat görüş kusurlarınında tedavi edilmesinde monofokal torik göz içi akıllı mercekler kullanılabilmekte.

3. Trifokal Göz İçi Akıllı Lensler : Yakın, Orta ve Uzak mesafe görüş kusurlarının düzeltilmesinde trifokal göz içi akıllı mercekler kullanılabilmekte.

4. Trifokal Torik Göz İçi Akıllı Lensler : Yakın, Orta ve Uzak mesafe görüş kusurlarının düzeltilmesinin yanında astigmat görüş kusurlarınında tedavi edilmesinde trifokal torik göz içi akıllı mercekler kullanılabilmekte.

Uzak, Yakın, Astigmat ve Presbiyopi Tedavisinde

– LAZER İLE KATARAKT AMELİYATI

Lazer ile katarakt ameliyatı yapılabilmekte. Lazer ile katarakt ameliyatları sayesinde hastalar için daha güvenli ve konforlu bir süreç oluşmakta. Femtosecond (Femtosaniye lazer) lazer cihazları, OCT(Optic coherence tomography) cihazları ile entegre çalışmakta olan bilgisayar destekli sistemlerdir.

lazer ile katarakt cerrahisi uygulanırken korne tabakasında oluşturulacak kesiler ve mercek kapsülünün kesilmesi işlemleri bilgisayar destekli lazer sistemleriyle yapılmaktadır. Korneanın kataraktlı merceğinin parçalara ayrılması (fragmantasyon işlemi) femto saniye lazer ile oluşturulan kesiler ile sağlanır. Bu sayede hastalar ultrasound titreşimlerine maruz kalmamakta ve gözün kataraktlı alanı dışında kalan yapıları cerrahi uygulamadan olumsuz etkilenmemektedir. Lazer ile katarakt cerrahisinde korneal doku zedelenmesi görülmemektedir.

- KATARAKT AMELİYATI İLE BİRLİKTE UYGULANAN GÖZ İÇİ AKILLI LENSLER. HANGİ MERCEKLER KULLANILMAKTA?

Katarakt cerrahisi ile birlikte kornea tabakasında saydamlığını yitiren mercek yerine yapay göz içi mercekler kullanılabilmekte.

Sadece uzak mesafeyi görme kusurlarını tedavi edebilen merceklere monofokal (tek odaklı), uzak ve yakın mesafe görüş kusurlarını düzelten ve net bir görüş sağlayan merceklere bifokal (iki odaklı), uzak, orta ve yakın mesafelerde net görmemizi sağlayan merceklere trifokal (üç odaklı) mercekler denir. Bifokal (iki odaklı) ve trifokal (üç odaklı) mercek (lens) uygulamaları gözlüksüz ve kontakt lenssiz net bir görüş ve yaşama olanağı sağlar.

Göz İçi Akıllı Mercek Ameliyatları

Göz içi akıllı lens ameliyatları ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki formdan bilgilerinizi iletin biz sizi arayalım

Yukarı Çık